Alates 2017. aasta lõpust on Eesti Esitajate Liidu liikmetel võimalik astuda üle endise Ungru metsavahitalu, uue nimega Ungru loomemaja, lävepaku, et lõõgastuda ning saada inspireeritud sellest toredast paigast.

Sinu kasutuses on täielikult renoveeritud vana talumaja, kus on magamiskohti maksimaalselt 16-le. Olemas on ka saun (Iglusaun)!

 

 

 

Maja esimesel korrusel on 3 tuba, köök, vannituba dušši ja WC-ga ning eraldi WC / dušš on ka prooviruumis.

Teisel korrusel on 3 magamistuba.

Ööbimiskohad:

I korrus
Tuba 1 „Master“- 1 kaheinimese voodi
Tuba 2  „Topelt piiks“ – 2 üheinimese voodit
Tuba 3 (söögituba) – lahtikäival diivanil on magamise võimalus kahele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II korrus
Tuba 4 „Peretuba“-  1 kaheinimese voodi ja 2 üheinimese voodit

Tuba 5 „Laagrituba“ – 6 üheinimese voodit

Tuba 6 telekatuba – lahtikäival diivanil on magamise võimalus kahele

Kohapeal on olemas tekid, padjad (sobilikud ka allergikutele), voodipesu ja vannilinad ning käterätikud. On ka pesumasin ja triikimise võimalus.

Söögi valmistamiseks on kõik vajalikud tarvikud ja tehnika olemas (pliit, küpsetusahi, külmkapp / sügavkülm, nõudepesumasin, kohvimasin, röster, veekeetja). Söögitoas on pikk laud koos toolidega 8-le inimesele. Samuti on olemas nõud, klaasid, söögiriistad.

Mobiilside ühendus on selles talukohas väga konarlik. Ja me ei kavatse ka selle parandamiseks midagi ette võtta! Pange oma telefonid suurde kirstu elutoas, sulgege kirstukaas ja nautige telefonivaba elu!

Ok, kui siiski vajate kiiresti ühendust ümbritseva maailmaga, siis majas levib WiFi ja maja ette parklasse jalutades leiate üles ka veidi parema mobiililevi.

Saal:
Maja teises tiivas on suur vana rehealuse osa (ca 60 m2), mida saab soovi korral kasutada prooviruumina. Väärika ruumi põrand on betoonist, seinad palkidest ja lae kõrguseks üle 6 meetri. Olemas jõupistik (16A) piisava võimsuse tagamiseks ja kaks suurt mõlemale poole maja avanevat kahepoolset klaasust, kui on soov lasta ruumi rohkem päikesevalgust ja looduse värskust.

Elekter:
Elekter tuleb majja läbi läheduses asuva Paralepa alumise tuletorni kaabli, mis garanteerib stabiilsuse.

Iglusaun:
Nüüd Ungrus võimalik nautida üle ilma kuulsust koguvat iglusauna. Saun koosneb eesruumist, pesuruumist ja leiliruumist, kuhu mahub mõnusalt leili nautima 6 inimest. Küttepuud ja vesi tuleb ise sauna kohale tuua, sooja vett saab kerise kohal olevast paagist. Pesemine “vana kooli” moodi, ilma jooksva veeta.

Ole teadlik!

Kuna viibite nüüd vabas looduses, siis olge teavitatud, et krundil liiguvad ringi erinevad loomad. Kevadeti on nähtud siin usse (nastik, vaskuss, rästik) päikese käes peesitamas. Talvel külastab maja ümber asuvat õunaaeda põdrapere. Kuna tegemist on maamajaga, siis pole ime, kui vahepeal on seina vahel rabistamas mõni põldhiir või on mõni neist lausa nii näljane, et tuleb teie toidupala laualt näksima. Seega palun ärge jätke toitu lauale! Kuna tegemist on rannaalaga, siis võiksite suvisel ajal kaasa võtta sääski- ja puuke peletavad abivahendid.

Ligipääs:
Krunt on privaatne ja samas kergesti ligipääsetav – ligipääsutee on kõva kattega ning Haapsalu kesklinn on u 3 km kaugusel. Meri asub kõigest 400 m kaugusel.

Samas lähedal avalik rand ja Spa keskus, sealhulgas restoran, baar, pood (Paralepa / Fra Mare) on paari km kaugusel.
Kaugus Tallinnast 101 km, Pärnust 111 km, Tartust 250 km.

Täpne aadress: Jõe, Nõmme küla, Haapsalu linn, Lääne maakond (link Google kaardile).

 

Kinnistu:  
Piirneb kahest küljest jõega, kõrval riigimets ja vääriselupaik, sealhulgas ka Natura ala. Lähiajal on vallal plaanis rajada kinnistuga piirnevasse metsa valgustatud Paralepa terviserajad (talvel suusarajad).

 

 

Broneerimine ja loomemaja tasud:  

Ööbimiskoha maksumus Ungru loomemajas on 10 € inimene / ööpäevas, millele lisandub ühekordne broneerimistasu 100 €.

Alates 01.09.2023 kehtib Ungru loomemaja kasutamisel miinimumtasu 300 eurot, mis sisaldab ööbimistasu minimaalselt 180 eurot (st 18 ööbimist), millele lisandub sauna kasutamise tasu 20 eurot nädalase broneeritud aja eest ja loomemaja broneerimistasu 100 eurot nädal (esmaspäevast pühapäevani)

Ungru loomemaja saab broneerida esmaspäevast kuni pühapäevani ning broneerimine toimub siit. Broneerimisel nõustute broneerimise tingimustega ja sisekorra eeskirjadega. Lühemaajaliseks broneerimiseks võtke palun eelnevalt ühendust EEL-iga.

Lahkudes loomemajast pühapäeval, palume ruumid vabastada hiljemalt kella 12:00-ks.

Loomemajas viibimise kulude katteks ei ole hetkel võimalik taotleda EEL-ilt stipendiumi.

 

Ungru loomemaja sisekorra eeskirjad