Alates 2017 aasta lõpust on Eesti Esitajate Liidu liikmetel võimalik endisest Ungru metsavahi talust Ungru loomemajaks ümber kujundatud hoonete kompleksi kõiki võimalusi loominguga tegelemises kasutada. Kinnistul on lisaks täielikult renoveeritud elamule veel vana saunamaja koos terrassiga, mis on ümber kujundatud suviseks külalistemajaks, väike lastemaja ja kuur. Kinnistul on ka õunapuuaed ja piisavalt ruumi kasvõi kontserti korraldamiseks.

Talu renoveerimise käigus on püütud säilitada maksimaalselt kõike vana. Sees on eksponeeritud vanad palkseinad, uksed-aknad on vahetatud, kõik põrandad ja seinad ning laed on korralikult soojustatud. Endisesse sahvrisse on ehitatud kaasaegne vannituba. Maja kütmine ja sooja tarbeveega varustamine toimub maasoojuspumbaga.

Prooviruum:

Maja teises tiivas on suur vana rehealuse osa (ca 60 m2), mida saab soovi korral kasutada prooviruumina. Väärika ruumi põrand on betoonist, seinad palkidest ja lae kõrguseks üle 6 meetri. Olemas jõupistik piisava võimsuse tagamiseks ja kaks suurt mõlemale poole maja avanevat kahepoolset klaasust, kui on soov lasta ruumi rohkem päikesevalgust ja looduse värskust.

Ööbimine:
Maja esimesel korrusel on 3 tuba, köök, vannituba / WC. Teisel korrusel on on ööbimiseks 2 tuba. Kokku on võimalik ööbida 16 inimesel, suvisel ajal isegi rohkematel.

I korrus
Tuba 1 – 1 kaheinimese voodi
Tuba 2 – 2 üheinimese voodi
Tuba 3 (söögituba) – lahtikäival diivanil magamise võimalus

II korrus
Tuba 4 – peretuba,1 kaheinimese voodi, 2 üheinimese voodit
Tuba 5 – 6 üheinimese voodit

Olemas on voodipesu ja käterätikud. Suvisel asjal on võimalik ööbida ka saunamajas (2-3 kohta) ja lastemajas (2 kohta).

Söömine:
Kohapeal on söögi valmistamiseks kõik vajalikud tarvikud ja tehnika (pliit, küpsetusahi, külmkapp / sügavkülm, nõudepesumasin, kohvimasin, röster, veekeetja) olemas. Söögitoas on pikk laud koos toolidega 8-le inimesele.

Elekter:
Elekter (25A) tuleb majja läbi läheduses asuva Paralepa alumise tuletorni kaabli, mis garanteerib stabiilsuse.

Saunamaja:
Saunamaja on mõeldud eelkõige majutuseks soojemal aastaajal, sest hoones puudub eraldi küte, kerisest on saanud kamin. Majja mahub ööbima 2-3 inimest, olemas eraldi WC ja terrass.

Ligipääs:
Krunt on privaatne ja samas kergesti ligipääsetav – ligipääsutee on kõva kattega ning Haapsalu kesklinn on kõigest 3 km kaugusel. Meri koos privaatse rannaga kõigest 400 m! Samas lähedal avalik rand ja Spa keskus, sealhulgas restoran/baar/pood (Paralepa / Fra Mare) on kõigest paari km kaugusel.
Kaugus Tallinnast 101 km, Pärnust 111 km, Tartust 250 km.

Täpne aadress: Jõe, Nõmme küla, Haapsalu linn, Lääne maakond (link Google kaardile).

Kinnistu:  
Piirneb kahest küljest jõega, kõrval riigimets ja vääriselupaik, sealhulgas ka Natura ala. Lähiajal on vallal plaanis rajada kinnistuga piirnevasse metsa valgustatud Paralepa terviserajad (talvel suusarajad).

Broneerimine:  
Ungru loomemaja broneerimine toimub siit.

 

DCIM100MEDIA