16. – 19. maini kogunes Tallinnas toimunud SCAPR aastakoosolekule 125 esitajate õigustega tegeleva organisatsiooni juhti ja töötajat. SCAPR ühendab 44 riigis tegutsevat 60 organisatsiooni, mis kõik tegelevad esitajate õiguste teostamisega. SCAPR liikmete hulgas on EEL üks väiksemaid ühinguid, aga sinna kuulub ka ühing, mis kogub esitajatasu aastas ligi 500 miljonit eurot. Kindlasti oli see tunnustuseks EEL-i senisele tegevusele, et SCAPR usaldas niivõrd olulise koosoleku korraldamise ja läbiviimise meile.

Fotomeenutus SCAPR aastakoosolekust Tallinnas

SCAPR aastakoosoleku avas Eesti Vabariigi kultuuriminister Indrek Saar. Koosoleku päevakord oli tihe ja mitme päeva jooksul arutati läbi mitmeid  SCAPR tegevusega seotud küsimusi, alates põhikirja muutmisest kuni IT süsteemide arendamiseni välja. Koosolekule järgnes EEL-i poolt korraldatud kultuuriprogramm, mille käigus said osalejad külastada Riigikogu ja Pika Hermanni torni, nautida Lennusadama lummavat väljapanekut, osaleda Mustpeade Majas korraldatud galaõhtusöögil ja  käia varahommikul Paljassaares linnuvaatlusel. Täna saame öelda, et kõik EEL-i poolt planeeritud tegevused koosoleku ja meeleoluka kultuuriprogrammi korraldamisel õnnestusid täielikult ja delegaadid said Eestist kaasa ainult positiivseid mälestusi.

Fotomeenutus SCAPR aastakoosoleku avamisest

SCAPR president Éanna Casey, kes on ühtlasi Iirimaa ühingu RAAP tegevjuhiks, võttis koosoleku kokku järgmiselt: “2017. aasta SCAPR aastakoosolek oli väga edukas algusest lõpuni, koosoleku saal oli suurepärane, väiksemate nõupidamiste jaoks olid olemas sobivas suuruses nõupidamiste ruumid ja hotelli asukoht kesklinna läheduses sobis suurepäraselt kõikidele delegaatidele. Koosoleku planeerimise tase ja EEL-i meeskond oli ääretult professionaalne ja see tagas  koosoleku tõrgeteta läbiviimise, veelgi kiiremini, kui oli algselt planeeritud ajakavas. Koosolekuga kaasnev sotsiaalne tegevus oli ületamatu ja kavandatud tegevused suurendasid rahulolu veelgi. Galaõhtusöök, selle toimumiskoht, toit ja meelelahutus olid parimad ja delegaadid nautisid seda hiliste öötundideni. Delegaadid jagasid üksmeelselt kiitust Tallinna sõbralike inimeste ja EEL-i poolt pakutud külalislahkuse tasemele. Kokkuvõtvalt oli see siiamaani üks õnnestunumaid SCAPR aastakoosolekuid. SCAPR ja paljude delegaatide nimel siiras aitäh teile!