Ungru jõe käärus, endise uhke mõisa varemete lähedal, mitte kaugel Rohuküla sadamast, paikneb vana talukoht, kuhu Ungru mõisa metsavaht ehitas 1930-ndatel rehielamu stiilis elamu. Sellest aastast saavad Eesti Esitajate Liidu liikmed Ungru loomemajaks ümber kujundatud hoonete kompleksi kasutada loominguga tegelemiseks soodsatel tingimustel.

EEL tegedirektori Urmas Amburi sõnul soetas EEL kinnistu ning renoveerib hoone selleks, et pakkuda oma liikmetele soodsat võimalust võtta aeg maha, eralduda ja loominguga tegeleda. Kinnistul piisavalt ruumi kasvõi kontserti korraldamiseks.
Talu renoveerimise käigus on püütud säilitada maksimaalselt kõike vana. Sees on eksponeeritud vanad palkseinad; vana laudpõrand on üles võetud, puhastatud, õlitatud ja tagasi pandud. Kõik uksed-aknad on vahetatud, sahvrisse on ehitatud kaasaegne vannituba. „Maja teises tiivas on suur vana rehealuse osa (ca 70 m2), mida saab soovi korral kasutada prooviruumina,“ rääkis Ambur. „Seinad on palkidest ja lae kõrguseks üle 6 meetri.“
Hoone esimesel korrusel paiknevad kolm tuba kokku kuue magamiskohaga, köök, vannituba/WC. Hetkel toimuvad majas veel ehitustööd, aga nende lõppedes saab ka teisel korrusel asuvaid tube kasutama hakata. Suvisel ajal on võimalik ööbida ka saunamajas (2-3 kohta). Peale ehitustööde lõppu, mille käigus on plaanis uuendada ka maja sisustust, on loomemaja kasutatav aasta ringi.  Kõik rätikud, sööginõud, grill, nõudepesumasin, soe vesi ja rahulik ümbrus ehk see mida elamiseks vaja, on kohapeal olemas. Midagi muud peale pillide ja muu vajaliku tehnika kaasa võtma ei pea. Saab puhata, koguda loomingulist inspiratsiooni, nautida kõigest 400m kaugusel asuvat mereranda ja 3km kaugusel asuvat imelist Haapsalu linna,“ märkis Ambur. „Kinnistu piirneb kahest küljest jõega, kõrval on riigimets ja vääriselupaik, sealhulgas ka Natura ala. Peale ehitustööde lõppu on loomemaja kasutatav aasta ringi. Lähiajal on Haapsalul plaanis rajada kinnistuga piirnevasse metsa valgustatud Paralepa terviserajad (talvel suusarajad). Loomemajas loominguga tegelemiseks EEL_il võimalik taotleda ka stipendiumi.

Kes soovib kompleksi lühemalt või pikemalt kasutada, leiab lisainfot veebilehelt: http://www.eel.ee/et/ungru-loomemaja/