Suvi 2016

Anneli_ohvrilKes viisistaks Iseseisvuse Manifesti!?

EV100 toimkond kutsub autoreid ja esitajaid aktiivselt osalema Eesti riigi sünnipäeva programmis, muuhulgas on tulemas konkurss Eesti riigi sünnitekstide viisistamiseks.

loe lähemalt

Protsendipõhimõte kehtib ka muusika valdkonnas tegutsejatele!

Juba üle viie aasta on Eestis kehtinud nn protsendiseadus ehk ametliku nimetusega kunstiteoste tellimise seadus. Antud seaduse eesmärgiks peaks olema avaliku ruumi rikastamine kunstiteostega.

loe lähemalt

Loometoetusi ja stipendiume jagati 134 000 euro eest

Eesti Esitajate Liit eraldas 2015. aastal loovisikutele loometoetusi ja stipendiumeid kokku summas 133 865,53 eurot. Vabakutselise loovisiku loometoetuse taotlusi esitati eelmisel aastal 18, millest 6 jäeti rahuldamata.

loe lähemalt

Evelin_KuusikSoundalyzer – teenus, mis suutis ennustada Eesti Laulu esikolmiku

Kui olete puudust tundnud teenusest, mis suudaks 100% täpsusega leida üles kõik teie autorlusega seotud muusikapalad, mida on esitatud 22 erinevas Eesti raadiokanalis ja lisaks televisioonis, siis nüüdsest on see võimalik! Soundalyzer on just selline teenus, mille abil saab jälgida ja mõõta kiiresti kogu digitaalmeedias toimuvat muusika ja reklaamide edastamist. Veelgi enam, lähtudes Eesti Laulu konkursi kestel tehtud mõõtmisest, võib väita, et Soundalyzeri abil saab ka ennustada muusikapala populaarsust!

loe lähemalt

Tanel_PadarEesti Esitajate Liidu uus juhatuse liige Tanel Padar: “Aitan autoritel ja muusikutel pensionit kindlustada”

Alates 2015. aasta suvest on Eesti Esitajate Liidu juhatuses üks uus liige: rokimees Tanel  Padar.  Oma tegemistest Eesti Esitajate Liidus ja autoriõigustest üldisemalt oli Tanel lahkesti nõus ka EELi liikmetega jagama.

loe lähemalt

Direktiivi ülevõtmise tõttu muutus autoriõiguse seadus

26.02.2014 võeti vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2014/26/EL, millega esmajoones korrastatakse ja ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil kollektiivse esindamise organisatsioonide (KEO) tegevuse aluspõhimõtteid ning kehtestatakse KEO-de tegevuse üle järelevalve teostamise kohustus.

loe lähemalt

Eesti raadiojaamad ei täida kohaliku muusika mängimise nõuet korrektselt

Samal ajal kui Eesti Laul raporteerib üha kõrgemast kohaliku muusika tasemest ja uute lugude rekordilisest pealevoolust, on Eesti raadiojaamad hädas meediateenuste lubadesse kirjutatud 25% eesti muusika mängimise kohustuse täitmisega. Tehnilise Järelvalve Ameti sõnul riskivad nii mõnedki raadiod meediateenuste lubade kaotamisega.

loe lähemalt

Margus_allikmaaMargus Allikmaa: “Raadiokuulaja peab tahtma kuulata eesti muusikat, sundida teda ei saa”

Samal ajal kui meie põhjanaabrid on tuntud selle poolest, et keskmiselt mängitakse seal raadiotes kohalikke lugusid väljamaistest rohkem (osakaal 55+%) siis Eesti raadiod paraku omaenda artiste ja autoreid endiselt võõristavad. Seda, kas ja kuidas hakata tasapisi eesti muusika osatähtsust ühiskonnas tõstma ja selle kaudu jõuda ka omamaise muusika osakaalu suurenemiseni raadioeetris, arutasime ERR juhatuse esimehe Margus Allikmaaga.

loe lähemalt

Eesti levimuusika ajaloo suurnäitus ootab eksponaate

Möödunud oktoobris algatati Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi levimuusika ajaloo kogumiskampaania, mille eesmärgiks on koostada vabariigi 100. aastapäevaks levimuusika ajaloo näitus ning asutada Eesti Muusika Kuulsuste Koda.

loe lähemalt

Eesti_Filharmoonia_KammerkoorKas teadsite, milline Eesti muusikakollektiiv kogub välisraadiotest enim raha?

Nii nagu Eesti Esitajate Liit kogub kokku Eesti raadiotes mängitavate lugude kohta kõik detailid ning teostab nende alusel väljamakseid üle maailma, nii koguvad ka teiste riikide vastavad esindused kokku raha meie esitajatele. EELi tegevjuhi Urmas Amburi sõnul on paratamatus, et kuigi Eesti ansambleid mängitakse välismaa raadiotes siin ja seal, siis on seda siiski liiga vähe selleks, et need kollektiivid pääseksid suurtes riikides väljamakse nimekirjadesse. Kuid, et päris lootusetu välismaalt raha teenida siiski ei ole, näitavad üksikud edulood.

loe lähemalt

Uudiskiri on kätte veebist vaadatav ka pdf-failina siin.