SCAPR aastakoosolek toimus Tallinnas

16. – 19. maini kogunes Tallinnas toimunud SCAPR aastakoosolekule 125 esitajate õigustega tegeleva organisatsiooni juhti ja töötajat. SCAPR ühendab 44 riigis tegutsevat 60 organisatsiooni, mis kõik tegelevad esitajate õiguste teostamisega. Kindlasti oli see tunnustuseks EEL-i senisele tegevusele, et SCAPR usaldas niivõrd olulise koosoleku korraldamise ja läbiviimise meile.

loe lähemalt

Möödus aasta uute tingimuste kehtestamisest  kollektiivse esindamise organisatsioonidele

Veidi enam kui aasta tagasi, täpsemalt 10.04.2016, jõustusid autoriõiguse seaduse muudatused, mis senisest märksa täpsemalt reguleerivad kollektiivse esindamise organisatsioonide tegevust.

loe lähemalt

Kas tühja kasseti tasu kogumine hoogustub uuesti?

Justiitsministeerium tellis AS Turu-Uuringutelt uuringu Eesti elanike tarbimisharjumustest salvestava tehnika kasutamise osas. Muuhulgas selgus, et salvestava tehnika osas olid suuremas vähemuses video- ja kassetmakid, samal ajal oli kõigil küsitletud 1200-l inimesel olemas mobiiltelefon ja 87%-l ka laua-või sülearvuti. 57% küsitletud inimestest oli teadlik, et nende käsutuses olevate valdavalt digiseadmetega saab ka salvestada.

loe lähemalt

Kaupmehed aitavad kasvatada esitajate tulusid

Pärast pikki ja pingelisi läbirääkimisi leppisid Eesti Kaupmeeste Liit ja EEL 2016. aasta lõpul kokku fonogrammide avaliku esitamise tasu määrade tõstmises alates 1. jaanuarist 2017. Selle aasta esimese nelja kuuga on sellest sektorist laekunud tulud kasvanud 25% võrra.

loe lähemalt

Artistid, toetagem kampaaniat: „Ütleme Tere“

Eesti Kultuuri Koda käivitas kevadest üleriigilise liikumise „Ütleme tere!“, millega loodetakse aasta pärast, kui Eestil 100. sünnipäev, viia kogu Eesti üksteise tervitamises uuele tasemele. EELi tegevdirektori Urmas Amburi sõnul võiks artistid, keda paljuski eeskujuks seatakse, olla ka siin teerajajateks.

loe lähemalt

EAÜ sai koolikontserdi osas võidu Riigikohtus

Poolteist aastat väldanud kohtuprotsess Tartu linna ja EAÜ vahel jõudis lõppakordini 27. veebruaril 2017. Sellega sai üheselt selgeks, et linnale kuulunud Miina Härma Gümnaasiumil oleks tulnud enne avalikku kontserti saada esinemiseks load autoritelt ning tasuda ka autoritasud.

loe lähemalt

EEL käib kohut tantsuklubiga JJ Street

Pikemat aega (2015. aastast) esitajatele ette nähtud tasude maksmisest kõrvale hoidnud tantsuklubi JJ Street (MTÜ Urban Style), mis on üks suuremaid tantsuklubisid Eestis, kasutab kohtus enda õigustusena väidet, et tegu ei ole kommertstegevuse, vaid haridusasutusega. EEL jaoks on tegu põhimõttelise vaidlusega, mille tõlgendusi ootavad ka teised tantsu- ja aeroobikaklubid.

loe lähemalt

Uus muusikanõunik Madli-Liis Parts

2016. aasta lõpus asus Kultuuriministeeriumi muusikanõunikuna tööle Madli-Liis Parts. Et amet on Eesti muusikaelus olulise tähtsusega, püüdsime Madlilt üht-teist välja pinnida.

loe lähemalt

Kuidas saada videoid Youtubist maha

Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsiooni (EAKO) tegevjuht Erik Mandre sõnul leiab internetiavarustes pidevalt aset Eesti muusika „vargusi“, kuid üldjuhul on autoriõiguste kuritarvitused võimalik igal inimesel kergesti lõpetada. Eriti lihtne on see Youtubis.

loe lähemalt

Filharmoonia Kammerkoori reisist Põhja-Ameerikasse

Eesti Esitajate Liidu häid partnereid, Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) viibis 1.-26. veebruarini kontsertreisil Põhja-Ameerikas, mis oli Eesti esinduskoori jaoks järjekorras juba viieteistkümnes ning koori ajaloo pikim. Kokku toimus 12 a cappella kontserti Kaspars Putninši juhatusel ja 4 kontserti koos Sarasota Orkestriga Anu Tali juhatusel.

loe lähemalt

EEL stipendiumite ja loometoetuste jagamisest

Eesti Esitajate Liidu liikmetele eraldati 2016. a. loomeliidu kaudu vabakutselise loovisiku loometoetusi ja stipendiumeid kokku summas 121 720 eurot. Käesoleval aastal on Eesti Esitajate Liit 122-st esitatud stipendiumitaotlusest rahuldanud 64 ning eraldanud selleks kokku 56 060 eurot, millest täiendusõppeks 20 060 eurot ja loomingulise tegevuse soodustamiseks 36 000 eurot.

loe lähemalt

EELi liikmetel nüüd oma loomemaja Ungrus

Ungru jõe käärus, endise uhke mõisa varemete lähedal, mitte kaugel Rohuküla sadamast, paikneb vana talukoht, kuhu Ungru mõisa metsavaht ehitas 1930-ndatel rehielamu stiilis elamu. Sellest aastast saavad Eesti Esitajate Liidu liikmed Ungru loomemajaks ümber kujundatud hoonete kompleksi kasutada loominguga tegelemiseks soodsatel tingimustel.

loe lähemalt

EEL-i kontor kolis

Tulika tänaval asuv Flora hoone oli EEL-i kontori asukohaks ligi 17 aastat. Käesoleva aasta kevadel kolis EEL uude asukohta, Paldiski maantee 96a asuvasse kontorihoonesse.

loe lähemalt

Uudiskiri on kätte veebist vaadatav ka pdf-failina siin.

Arhiiv

2016 suve uudiskiri on kättesaadav siin.